Yüksek Kalitelİ KANVAS BASKILAR | UYGUN FİYATLAR HIZLI GÖNDERİ

Sort

  • Ürün Adı (A - Z)
  • Ürün Adı (Z - A)
  • Fiyatına Göre Artan
  • Fiyatına Göre Azalan

Evlerde, iş yerlerinde iç mekan dekorasyonu için kullanılan kadın tabloları sevdiklerine güzel bir ev hediyesi almak isteyenler için de iyi bir alternatif oluşturuyor. Bazıları nü tablo tarzında olan, bazıları tarlada çalışan, makyaj yapan, kafede oturan, bir müzik aleti çalan, dans eden, yağmurda yürüyen kadınları veya çocuğuyla beraber zaman geçiren bir anneyi resmeden bu tablolar evlerin farklı bölümlerinde de, iş yerlerinde de kullanılabiliyor. Nü tarzındaki tablolar daha çok yatak odası dekorasyonu için tercih edilirken diğerleri temasına göre salon, mutfak gibi yerlere asılıyor. Kimileri ünlü, kimileri tanınmayan sanatçılar tarafından yapılan kadın temalı tablolar sanatseverler ve dekorasyonda tablo kullanmayı seven kişilerden büyük ilgi görüyor.

 

Dünyanın ve ülkemizin ünlü ressamlarının eserlerini incelerseniz birçoğunun farklı temaları olan bir veya birkaç tane kadın tablosu yapmış olduğunu fark edersiniz. Size bu tip tanınmış tablolar hakkında biraz bilgi de verelim:

 

 Johannes Vermeer tarafından yapılmış olan İnci Küpeli Kız tablosunun modelinin kim olduğu konusunda çeşitli spekülasyonlar yapılmış ve bu konu aydınlatılamamıştır.

 

İbrahim Çallı, Gül Koklayan Kadın tablosunu John William Waterhouse’ın The Soul of the Rose (Gülün Ruhu) isimli tablosundan ilham alarak yapmıştır.

 

Sandro Botticelli, 1485 yılında yaptığı Venüs’ün Doğuşu isimli yapıtında tanrıça Venüs’ü bir eliyle göğüslerini, uzun saçlarıyla da cinsel organını kısmen kapatmış durumda bir deniz kabuğundan doğarken resmetmiştir. Bu tablo sanatçının kariyerine büyük bir etki yapmış, birçok heykeltıraş daha sonra aynı vücut kapatma biçimini taklit etmiştir.

 

Jean Auguste Dominique Ingres, hamam keyfi yapan 25 çıplak kadını resmettiği Türk Hamamı isimli tablosuyla hem olumlu, hem de olumsuz eleştiriler almıştır. Hiçbir zaman Osmanlı topraklarında bulunmayan Fransız sanatçının eseri Le Figaro dergisi tarafından 19. yüzyılın en erotik resmi olarak ilan edilmiştir.

 

Leonardo da Vinci tarafından 1503 – 1506 yılları arasında yapılan Mona Lisa dünyanın en ünlü kadın tabloları arasında yer almaktadır. Aynı zamanda dünyanın hakkında en çok rivayetler, hikayeler üretilen, en esrarlı sanat eserlerinden biri olan bu tablo, 1956’da bir saldırıya uğramıştır. Üstüne asit dökülen ünlü tablonun restore edilmesi yıllar sürmüş, bu sırada büyük bir kısmının yeniden boyanması gerekmiştir.