Yüksek Kalitelİ KANVAS BASKILAR | UYGUN FİYATLAR HIZLI GÖNDERİ

Sort

  • Ürün Adı (A - Z)
  • Ürün Adı (Z - A)
  • Fiyatına Göre Artan
  • Fiyatına Göre Azalan

Şehirlerde yaşayan insanlar doğa manzaraları görerek rahatlama ve dinlenme fırsatını nadiren bulabiliyorlar. Büyük kentlerin çoğu beton ormanlarına benziyor; yürürken, pencereden bakarken, trafikte bir yere giderken daha çok görkemli binalar, çok katlı apartmanlar görüyoruz. Bir köşede büyük bir ağaç veya bir çiçek kümesi gördüğümüz zaman çocuk gibi seviniyoruz, çünkü bunlar bazılarımızın çok seyrek gördüğü şeyler.

 

Evlerimize, ofislerimize manzara tabloları asıyoruz, bu elbette ki ağaçlıklı bir yerde veya bir deniz kıyısında yaşamanın yerini tutmuyor ama en azından içimizi açıyor. Baktığı duvarlarda gürül gürül akan bir şelale, ağaçlarla, çiçeklerle çevrelenmiş sıcak görünümlü evler, yeşilliklerin ortasına kondurulmuş bir kameriye veya küçük, sakin bir balıkçı köyü gibi şeyler görmek insana keyif veriyor.

 

Manzara temalı tablolar, doğru seçildikleri zaman mekanların görünümüne de çok şey katıyorlar ayrıca. Tablo piyasası bu tip resimlerden yana çok zengin, bu yüzden teması göz zevkinize hitap edecek, renkleri kullanacağınız mekana uyacak pek çok alternatif bulabilirsiniz.

 

Gün batımlarının, denize inen çiçekli sokakların, suyun içinde sakince salınan kayıkların, deniz manzaralı çiçekli bahçelerin, gölgesi suya vurmuş ağaçların, görkemli dağların eteklerindeki köylerin, ağaçlık alanları birbirine bağlayan köprülerin resmedildiği manzara tabloları ruh haliniz üzerinde olumlu bir etki yapar ve mekanlarınıza renk katar. Tercihinizi parçalı manzara tablosu çeşitleri arasından da yapabilirsiniz. 4 ya da 5 parçadan oluşan bir deniz, dağ, kanal şehri veya orman manzarası geniş bir duvarda çok güzel durur. Salonunuz veya oturma odanız küçükse sorun değil, piyasada farklı ebatlarda dekoratif tablolar bulmak mümkün.

 

Tercihinizi Tür ressamlar tarafından yapılmış tablolar arasından yapmayı tercih ederseniz Osman Hamdi Bey, İbrahim Çallı, Hoca Ali Rıza, Şeker Ahmet Paşa, Nazmi Ziya, Hikmet Onat, Şeref Akdik, Ali Avni Çelebi, Halil Paşa, Namık İsmail, Mehmet Ruhi Arel, Mehmet Zeki Kocamemi, Şevket Dağ gibi sanatçıların eserleri arasında bu tip resimler bulabilirsiniz.

Son olarak, astığınız bir tablonun dikkat çekmesini istiyorsanız tablonun etrafına dikkat çekecek başka aksesuarlar koymamanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Diğer bir seçenek de bir tablo aydınlatma lambası kullanmaktır.