Yüksek Kalitelİ KANVAS BASKILAR | UYGUN FİYATLAR HIZLI GÖNDERİ

Sort

  • Ürün Adı (A - Z)
  • Ürün Adı (Z - A)
  • Fiyatına Göre Artan
  • Fiyatına Göre Azalan

Duvarlarınıza sıra dışı, enerjik, hatta biraz çılgın bir hava vermek istiyorsanız tercihiniz pop art tablolar olmalı. Klasik tablolardan farklı bir görünümü, değişik ve aykırı bir havası olan bu tür tablolar evlerin hemen her bölümünde kullanılabilir.

 

Pop – art sanatının ilk örneği olarak kabul edilen eser 1956’da Richard Hamilton tarafından hazırlanan “Günümüz Evleri” isimli kolaj çalışmasıdır. Birinci Dünya Savaşı’nın hemen ardından, mevcut sanat akımlarına bir tepki olarak ortaya çıkan bu akım bir süre çok popüler olmuş, daha sonraları unutulmuştur. Son yıllarda pop – art tablo çeşitleri ve bu türden kutu, çanta, magnet, yastık gibi ürünler tekrar ilgi görmeye başlamıştır.

 

Gündelik yaşamda kullandığımız nesnelerin, ünlü kişilerin, çizgi roman ve film kahramanlarının, hayvanların, gıda maddelerinin canlı renklerle, çarpıcı, orijinal, bazen deforme edilmiş şekillerde resmedildiği bu tarz tablolarda renkler hemen her zaman vurucu ve çarpıcıdır. Pop – art tablolar daha çok modern tarzda dekore edilmiş mekanlara yakıştırılmakla beraber klasik stilde döşenmiş evlerde de kullanılmaktadırlar.

 

Bu tür tabloların açık renklerle ve sade bir şekilde dekore edilmiş alanlarda yaptığı etki inanılmazdır. Böyle bir ortamda canlı, bağıran, dikkat çeken, genellikle normalden farklı olan görünümleriyle adeta patlarlar. Pop art tarzı tablo çeşitlerinde aklınıza gelebilecek her türlü nesneyi görebilirsiniz.

 

Birçoğunda hemen herkesin tanıdığı artistler, şarkıcılar, siyasetçiler, bilim adamları veya modeller ışık ve gölge oyunlarıyla farklı bir görünüme bürünmüş olarak resmedilir. Bu tip çalışmaların hemen hepsinde görebileceğiniz bir özelliktir bu aslında, bu sanat akımının karakteristik özelliğidir. Nesnelerin ve kişilerin gerçek formları değiştirilir.

 

Mekanlarınız için bu tarz çalışmaların tek parça halinde olanlarını kullanabileceğiniz gibi parçalı pop – art tablo çeşitlerini de tercih edebilirsiniz. Böyle tablolar evin girişinde çarpıcı bir hava yaratmak için de kullanılabilir. Girişe yerleştirdiğiniz modern bir konsolun üstüne bu tip bir resim asmayı düşünebilirsiniz örneğin.