Yüksek Kalitelİ KANVAS BASKILAR | UYGUN FİYATLAR HIZLI GÖNDERİ

Sort

  • Ürün Adı (A - Z)
  • Ürün Adı (Z - A)
  • Fiyatına Göre Artan
  • Fiyatına Göre Azalan

                                                                              SALON TABLOLARI

Günümüzde çoğumuz 2 + 1 veya 3 + 1 apartman dairelerinde yaşıyoruz ve dairenin salonu hem evde yaşayanların ortak kullanım alanı, hem de konuklar için misafir odası işlevini görüyor. Burasının kişisel bir alan olmaması salon dekorasyonu yaparken misafirlerin rahatlığını da göz önünde bulundurmamıza yol açıyor. Salon tabloları evin bu en geniş ve sık kullanılan bölümünü güzelleştirmek için çok kullanılıyor.

Evlerdeki salon bölümü için en çok doğa, manzara, hayvan ve çiçek temalı tablolarla ünlü ressamların eserlerinin reprodüksiyonlarının kullanıldığını söyleyebiliriz. Salonunda bir ilkbahar havası yaratmak isteyenler seçimlerini çiçek tabloları arasından yaparken büyük şehirlerde yaşayan birçok tüketici hasret kaldıkları, ancak hafta sonlarında veya yıllık tatillerinde görebildikleri doğa görüntülerini tercih ediyor.

Kişisel zevkler tablo seçimi sırasında oldukça etkili oluyor. Örneğin hayvanseverler hayvanların resmedildiği tablolara yönelirken deniz tutkunları sahilleri, kumsala vuran dalgaları, deniz kıyısındaki yerleşim yerlerini resmeden tablolar araştırıyorlar. Fakat kişisel beğenilerin yanında tablonun asılacağı mekanın boyutlarını, renklerini ve dekorasyon tarzını da dikkate almak gerekiyor tabii. Örneğin ağır, klasik tarzda döşenmiş bir salona ona göre tablolar asmak daha iyi sonuç veriyor.

Salon tabloları çeşitlilik açısından çok zengin olduğundan salonunuz için hayal ettiğiniz türden bir tablo bulmakta zorlanmayacaksınız. Parçalı tablolar geniş duvarlar için çok kullanılıyor ve gayet de güzel duruyor, bu yüzden mutlaka bu tip tablolara da bakmanızı tavsiye ederiz. Bu kategoride birbirini tamamlayan 4 – 5 ya da daha çok parçadan oluşan resimler yer alıyor.

Salon duvarlarını süslemek için aynı duvara birbiriyle uyumlu 3 – 4 tablo asma yoluna da gidebilirsiniz. Örneğin gemileri seviyorsunuzdur, duvarınızı birkaç tane gemi tablosuyla donatırsınız. Tablolar hem birbiriyle, hem de salonda kullandığınız diğer eşya ve aksesuarlarla uyumlu olursa ortaya gayet güzel bir görüntü çıkar.

Aksesuarların dekorasyondaki rolü gerçekten önemlidir. Tablo, sehpa, perde, yastık, örtü, gazetelik gibi ürünler hem dekorasyonu tamamlar, hem de böyle küçük parçaları arada bir değiştirmek daha kolaydır. Böylece büyük paralar harcamadan mekana farklı bir hava verebilirsiniz.

Salonunuzda hiç tablo yok mu? Bütçenize uygun salon tablosu çeşitleri arasından bir veya birkaç tanesini seçin ve uygun bir yere asın, bir de birkaç ufak tefek parçayı değiştirin veya bir şeyler ekleyin. Ortamın havasının hemen değiştiğini fark edeceksiniz. Ekonomik dekorasyon fikirleri veren yazılardan bu konuda ilham alabilirsiniz.