Yüksek Kalitelİ KANVAS BASKILAR | UYGUN FİYATLAR HIZLI GÖNDERİ

Sort

  • Ürün Adı (A - Z)
  • Ürün Adı (Z - A)
  • Fiyatına Göre Artan
  • Fiyatına Göre Azalan

Eski dönemlere ait şeyler insanların her zaman ilgisini çekmiştir. Özellikle moda ve dekorasyon alanında bunu sıklıkla fark edebilirsiniz. Belli dönemlerde eski tip kıyafetler bazı uyarlamalarla yeniden ortaya çıkarılır veya 40 – 50 yıl öncesinin dekorasyon stilleri yeniden gündeme oturur.

 

Vintage tablolar da eskiye duyulan ilgi ve beğeninin bir göstergesi olarak yaşama ve çalışma alanlarında sıkça kullanılır. Retro vintage tablo olarak da anılan bu tablolarda onlarca yıl öncesinin evlerini, sokaklarını, insanlarını, reklam panolarını görebilirsiniz.

 

Günümüzde artık antika sayılan arabaların, bir gökdelen yuvası haline gelmiş olan devasa kentlerin eski hallerinin, eski moda, ama halen meraklıları olan kıyafetlerin, 2 – 3 kuşak önce yaşamış olan insanların hayat tarzlarının resmedildiği vintage tablo çeşitleri salondan yatak odasına, çocuk odasından mutfağa kadar evin her yerinde kullanılabilir. Araba tabloları, kadın tabloları, hayvan veya manzara tabloları aradığınız zaman tercihinizi bu nostaljik havalı tablolar arasından yapabilirsiniz. Zengin bir konu çeşitliliğine sahip olan bu tür resimler arasında ofis dekorasyonu için kullanılabilecek parçalar da bulabilirsiniz.

 

Nostaljik tablolar günümüz insanlarının sevdiği dekoratif unsurlar arasında yer alıyor. Bu tür resimlerin bir kısmı romantik tablo tarzındadır; yumuşak, zarif, gözü okşayan bir havaları vardır. Retro tablo kategorisine girenlerin görünümü daha canlı ve çarpıcı olur. Vintage retro tablolar baskın renkleri ve havalı duruşlarıyla özellikle modern tarzda döşenmiş salonlara çok yakışırlar. Sevimli çocuk ve hayvan figürlerinin yer aldığı tablolar da çocuk odaları için iyi bir alternatif olabilir.

 

Vintage tablolar arasında mutfağınıza renk katacak parçalar da bulabilirsiniz. Piyasada romantik görünümlü, eski tip porselen çay fincanlarının, çay – kahve veya meşrubat reklamlarının, nostaljik mutfakların ve mutfak gereçlerinin resmedildiği birçok tablo satılmaktadır.

 

Geniş ve boş duvarlar için bu tür tabloların parçalı tablo tarzında olanlarını tercih edebilir veya birbirleriyle uyumlu birkaç tabloyu belli aralıklarla asabilirsiniz. Minimalist tarzda dekore edilmiş bir salon birkaç tane renkli nostaljik tablo ile canlandırılabilir. Çocuğunuzun odasına astığınız bir tablo onun sabahları ilk önce sevdiği bir şeyi, örneğin sempatik bir kediyi veya selesine çiçekler doldurulmuş eski tip bir bisikleti görerek keyifle uyanmasını sağlar.

 

Eviniz veya ofisiniz için tablo seçerken mekandaki dekorasyon stilini, renkleri ve tablo asacağınız duvarın boyutlarını dikkate almalısınız. Şunu da hatırlatalım; mekan müsaitse tablonun karşısına güzel bir de dekoratif ayna asabilirsiniz. Aynalar mekanlara derinlik kazandırır ve aynayı dekoratif, güzel bir görünümü yansıtacak bir yere asmak da güzel bir etki yapar.